Απαλλαγή διοδίων

Πληροφορίες για τις κοινωνικές παροχές που δικαιουνται οι οροθετικοί, διαδικασίες , δικαιολογητικά

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Απάντηση
SpyrosFgs

Απαλλαγή διοδίων

Δημοσίευση από SpyrosFgs » 24 Σεπ 2017, 01:27

Καλησπέρα σας. Έχω 67% αναπηρία κάτω άκρων και αυτοκίνητο στο όνομά μου. Υπάρχει κάποια διαδικασία την οποία πρέπει να κάνω έτσι ώστε να έχω ελεύθερη διέλευση από σταθμούς διοδίων κυρίως της Ολυμπίας οδού αλλά και άλλων;;;

AntonisP

Re: Απαλλαγή διοδίων

Δημοσίευση από AntonisP » 07 Οκτ 2017, 01:05

Δεν το γνωρίζω, νομίζω το καλύτερο θα ήταν να απευθύνεις το ερώτημα στην εταιρεία που διαχειρίζεται τα διόδια. Και αν σου απαντήσουν, πες το και σε εμάς.

Άβαταρ μέλους
aris_

Δημοσίευση από aris_ » 07 Οκτ 2017, 09:31

θέλω να αγιασω και δε μ αφηνουν τα διαολια....
Αφου εχεις αυτοκινητο και χρησιμοποιεις την εθνικη οδο εσυ γιατι δεν πρεπει να πληρωνεις και οι υπολοιποι να πληρωνουν;
Οι κοινωνικες παροχες φιλε ειναι για να αναπληρωσουν αυτα που μας στερησε η αναπηρια , οχι για να ειμαστε μαγκες εναντι των αλλων...ετσι νομιζω εγω
Άρης
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο,
αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του.

SpyrosFgs

Δημοσίευση από SpyrosFgs » 10 Οκτ 2017, 19:45

aris_ έγραψε:
07 Οκτ 2017, 09:31
θέλω να αγιασω και δε μ αφηνουν τα διαολια....
Αφου εχεις αυτοκινητο και χρησιμοποιεις την εθνικη οδο εσυ γιατι δεν πρεπει να πληρωνεις και οι υπολοιποι να πληρωνουν;
Οι κοινωνικες παροχες φιλε ειναι για να αναπληρωσουν αυτα που μας στερησε η αναπηρια , οχι για να ειμαστε μαγκες εναντι των αλλων...ετσι νομιζω εγω
Για τον ίδιο λόγο που υπάρχει το 5% για τριτοβάθμια εκπαίδευση. Για τον ίδιο λόγο που υπάρχει το κοινωνικό τιμολόγιο στη Δ.Ε.Η. Για τον ίδιο λόγο που υπάρχει η δωρεάν μετακίνηση των ΑΜΕΑ στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς. Για τον ίδιο λόγο που υπάρχει και οικονομική βοήθεια από το κράτος. Με όλα τα παραπάνω δεν είσαι μάγκας έναντι των άλλων αλλά με το να μην πληρώνεις δόδια είσαι; Σε παρακαλώ...

Απάντηση