Αλλαγή πρόνοιας

Πληροφορίες για τις κοινωνικές παροχές που δικαιουνται οι οροθετικοί, διαδικασίες , δικαιολογητικά

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Απάντηση
boeing777

Αλλαγή πρόνοιας

Δημοσίευση από boeing777 » 07 Δεκ 2016, 13:24

Καλησπερα παιδιά και καλο μήνα με υγεία και χαρά σε ολους μας! Προσπαθησα να βρω την απάντηση στο ερώτημα μου δεν προηγούμενα θέματα αλλα δεν βρήκα κατι. Ηθελα να ρωτήσω λοιπον τι κάνουμε στην περίπτωση που θελουμε να αλλάξουμε πρόνοια απο την μια πόλη σε αλλη. Ειναι ο καιρός που θα ανανεώσω την απόφαση για την συνέχιση του επιδόματος αλλα λόγω μετακόμισης σε αλλη πόλη θα ηθελα να ξερω πως μπορω να αλλάξω την πρόνοια μου ώστε να το παίρνω απο την περιοχή μου
ευχαριστώ
You know my name, not my story...
You know what I've done but not what i've been through...

Nikolas

Re: Αλλαγή πρόνοιας

Δημοσίευση από Nikolas » 07 Δεκ 2016, 15:15

Πας στην προνοια που εισαι και λες οτι θες να κανεις μετεφορα φακελου λογω αλλαγης κατοικιας...θα σου πουνε τι χρειαζεται να κανεις...σιγουρα μια αιτηση...ετσι ακι αλλιως αφου εχεις αποφαση ΚΕΠΑ,αυτη ισχυει (μεχρι να ληξει) σε οποια π[ρονοια και νασαι...και φυσικα ΚΕΠΑ μπορεις να περασεις οπου θελεις εσυ,οταν ερθει η ωρα να περασεις.
Προσεξε μονο ΠΟΤΕ θα κανεις την αιτηση, ωστε να μην μεινει καποιο κενο 9στην μεταφορα του φακελου) και μεινεισ καποιο διμηνο χωρις επιδομα,που φυσικα μετα θα το παρεις αναδρομικα...αλλα θα το παρεις μετα...

boeing777

Δημοσίευση από boeing777 » 08 Δεκ 2016, 10:24

Ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντηση! Η απόφαση μου λήγει τελος Φεβρουαρίου και εχω ηδη καταθέσει αίτηση να περάσω ξανα επιτροπή οποτε ειμαι οκ απο ΚΕΠΑ. Φαντάζομαι οτι αν παω τωρα στην πρόνοια της περιοχής μου θα στείλουν τα χαρτιά μου μεχρι να πάρουμε την δόση του ιανουαρίου ή οχι; Ειμαστε και στην ελλάδα οποτε το να στείλουν εναν φάκελο κανει κανα δίμηνο :-))))
You know my name, not my story...
You know what I've done but not what i've been through...

Άβαταρ μέλους
nikos1967
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikos1967 » 08 Δεκ 2016, 10:36

Όχι τώρα
Τα στοιχεία που στέλνουν στο υπουργείο εσωτερικών οι δήμοι είναι μέχρι της 20 του μήνα
Περίμενε να πληρωθείς πρώτα και μετά κάνεις ενέργειες
Καλύτερα αρχές Ιανουαρίου

Απάντηση