Ζώντας μόνιμα στην Κύπρο

Εδώ αναρτούμε ανακοινώσεις-δράσεις-καταγγελίες αλλα και ενημερώσεις,που αφορούν τη Θεσσαλονίκη και τη Βόρεια Ελλάδα.

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Απάντηση
AKIS27

Ζώντας μόνιμα στην Κύπρο

Δημοσίευση από AKIS27 » 02 Οκτ 2017, 17:14

Σε λίγους μήνες ετοιμάζομαι να φύγω μόνιμα για Κύπρο. Για καλύτερα. Για να μπορέσω να βρω μια δουλειά και να μείνω μόνιμα. Γνωρίζω πως δεν υπάρχει ΜΕΛ εκεί, τουλάχιστον έτσι μου είπε η γιατρός μου στον Ευαγγελισμό. Το συζήτησα μαζί της και μου είπε πως έχει ασθενείς από Κύπρο, που είτε μένουν εκεί είτε έφυγαν για δουλειά μόνιμα και οτι τους παρακολουθεί. Εδώ και 4 χρόνια τα πηγαίνω πολύ καλά με τις εξετάσεις μου και πλέον δεν χρειάζεται να με βλέπει παραπάνω από δυο φορές τον χρόνο. Επίσης πως αν αποφασίσω να φύγω μπορούν να μου στέλνουν τα φάρμακα με κούριερ. Η αλήθεια ειναι πως δεν θα ήθελα να αλλάξω και την γιατρό που με κουράρει εδώ και 6 χρόνια οπότε λέω να το αφήσω έτσι. Ηθελα να μάθω αν υπάρχουν πράγματα που θα επρεπε να γνωρίζω ή αν υπάρχουν άτομα που εχουν φύγει κάπου μετανάστες να μου πουν εμπειρίες. Ευχαριστώ.
https://www.youtube.com/watch?v=IMqF24Ui_SI
We where from that side, where was born the sun...

Άβαταρ μέλους
rainbow

Re: Ζώντας μόνιμα στην Κύπρο

Δημοσίευση από rainbow » 03 Οκτ 2017, 15:54

Καλό είναι να μην αλλάξεις ΜΕΛ γιατι στην Κύπρο δεν είναι και πολύ καλά τα πράγματα.
Θα κάνεις όπως σου είπε και η γιατρός σου.
Θα προγραμματίζεις οταν θαρχεσαι 2 φορες το χρόνο να κάνεις τις προγραμματισμένες εξετάσεις.

Οτι χρειασθείς στείλε μήνυμα

Απάντηση