ΕΓΩ ΚΑΙ Ο HIV ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 17 ΣΕΠΤΕΒΡΗ 2011

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Άβαταρ μέλους
rainbow

Δημοσίευση από rainbow » 15 Σεπ 2011, 11:36

Σε ευχαριστούμε Νίκο.

Θα σας ενημερώσω οταν γυρίσουμε

hivakos

Δημοσίευση από hivakos » 15 Σεπ 2011, 14:25

πρέπει να είμαστε μέλη κάπου για να έρθουμε?

Άβαταρ μέλους
rainbow

Δημοσίευση από rainbow » 15 Σεπ 2011, 14:28

OXI βέβαια!

... ειστε ΟΛΟΙ ευπρόσδεκτοι και κερνάμε και καφεδάκι μάλιστα κατα τη διάρκεια της εκδήλωσης :wink: :wink: :wink:

Σε περιμένουμε hivako :wink: :wink: :wink:

Άβαταρ μέλους
rainbow

Δημοσίευση από rainbow » 16 Σεπ 2011, 18:02

Ειμαι/ ειμαστε ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ...
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D :D :D :D :D

Αυριο Σαββατο ... το 2ο ΕΓΩ ΚΑΙ Ο HIV

Άβαταρ μέλους
stig

Δημοσίευση από stig » 18 Σεπ 2011, 00:58

Μόλις ολοκληρώθηκε το δεύτερο Εγώ και ο ΗIV της Θεσσαλονίκης
αν και η συμμετοχή δυστυχώς ήταν μικρότερη από αυτήν που αναμέναμε, ωστόσο μας τίμησαν με την παρουσία τους μερικοί καινούργιοι φίλοι.... oι γυναίκες έδωσαν ένα δυναμικό παρόν αυτή τη φορά έκλεψαν την παράσταση σε αντίθεση με του gay άνδρες, οι οποίοι βέβαια εκπροσωπήθηκαν και αυτοί, ιδιαίτερα από ένα νέο φίλο μας που μας κατα γοήτευσε με την οξυδέρκεια του, την αγωνιστικότητα του, το παράστημα του και τον επικοινωνιακό του χαρακτήρα.

η συζήτηση επικεντρώθηκε στα εξής (εν τάχει):
--> αφιερωματικό βίντεο το οποίο μας έδειχνε την πορεία του ιού τα 30 αυτά χρόνια και είχε ως συμπέρασμα ότι οι έννοιες hiv και γήρας πορεύονται πλέον μαζί.

--> Ομιλία προέδρου ΘΦ που μας έδειξε την κατάσταση στην ελλάδα με όλους τους γνωστούς κοινωνικούς και εργασιακούς αποκλεισμούς και γενικό συμπέρασμα ότι επειδή στη χώρα μας οι βασικές παροχές δόθηκαν σχετικά εύκολα, αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην αναπτυχθούν τα κοινωνικά κινήματα σωστά και τόσο μαχητικά όσο θα έπρεπε.

-->Ομιλία μέλους του Κέντρου Ζωής για τις νευρογνωσιακές διαταραχές και γενικό συμπέρασμα ότι ο ανεξέλεγκτος ιός προκαλεί ασύγκριτα μεγαλύτερη ζημιά από ότι οι παρενέργειες των φαρμάκων στον τομέα αυτό και ότι υπάρχει νόημα κάποιος να ανησυχεί για νευρογνωσιακές διαταραχές μόνο όταν παρουσιάσει συμπτώματα για ικανό χρονικό διάστημα και όχι απλά γιατί είναι σε αγωγή.

-->Ομιλία Ανδρέα για τα νέα δεδομένα στις αναπηρικές και στα ΑΜΕΑ, όπου τονίστηκε και η διαφορά ανάμεσα στο δικαίωμα για σύνταξη και στο δικαίωμα για εργασία (δύο πράγματα που το ένα δεν αποκλείει το άλλο).

Στεναχωρήθηκα λίγο για τη μικρή συμμετοχή.... τουλάχιστον ήταν ελπιδοφόρο ότι τα λίγα άτομα που ήρθαν έφεραν έναν αέρα μαχητικότητας, αισιοδοξίας και μας γοήτευσαν όλους με την προσωπικότητα τους (ειδικά οι νέοι φίλοι)...........
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stig την 18 Σεπ 2011, 10:52, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
stig

Kostas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kostas » 18 Σεπ 2011, 06:04

O Αντρεας ειναι πραγματικα ενας ΚΟΥΚΛΟΣ ( ακομη περιμενω το μυστικο σου) , και γω αυτην την στιγμη πραγματικα πτωμααααα....Τα λεμε Athens,ι i hope 8)
Sorry seems to be the hardest word..

http://www.youtube.com/watch?v=GvbQzRAi ... ture=share

Άβαταρ μέλους
stig

Δημοσίευση από stig » 18 Σεπ 2011, 10:54

ναι αλλά έτσι πως τα γράφετε .... συνθηματικά.... εμείς οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίνουμε ....... θα σε πάρω τηλέφωνο μικρέ να σε μαλώσω
stig

Άβαταρ μέλους
rainbow

Δημοσίευση από rainbow » 18 Σεπ 2011, 10:56

Πράγματι το 2ο "Εγώ και ο ΗΙV" στη Θεσσαλονίκη ειναι πραγματικότητα.

Η παρουσίαση απο το γάτο ειναι πλήρης οπότε μένω σε αυτή. Τα παιδιά του φόρουμ δυστυχώς για αλλη μια φορά δεν έδωσαν το παρών ...τα εχουμε ξαναπεί , καταλαβαίνω τους δισταγμούς και τις δυσκολίες... αλλα παίδες τα προβλήματα των οροθετικών της Θεσσαλονίκης (και ειναι πολλά) δε λύνονται με ενα like στο FB ή ενα πόστ στο φόρουμ.

πανος ath

Δημοσίευση από πανος ath » 18 Σεπ 2011, 11:02

Συμφωνα με τους νεους ορους του μνημονιου,οσοι φορουμιτες δεν πηγαν στην συναντηση υποχρεουνται να ερθουν στο hiv της Αθηνας.Αλλιως μπαινουν σε εφεδρια!!! :)

Kostas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kostas » 18 Σεπ 2011, 15:03

Λες να υπηρχε κακη συννενοηση απο αλλη πηγη, ακομη δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου ειχε καρφωθει αλλη ωρα και αλλο μερος , ενω εχω μπροστα μου φατσα την αφισα. :S Kαι να πεις οτι ειμαι στον κοσμο μου και δεν τα προσεχω αυτα , νομιζα εντελως αλλο μερος και ωρα αν δεν μου λεγε ο Αντρεας προχτες.

Παντως εγω... τελευταια στιγμη οτιγμη οταν ειδα το θεμα- δεν ημουν ετοιμος να ακουσω νεα πραγματα ακομη και να γυρισω με σκεψεις, ψυχολογικα και μονο .
Ανωνυμια δεν με ενοχλει , εχει εξηγησει παρα πολυ καλα ο Τασος , και οχι μονο , οτι ακομη και τα μελη της Θ.Φ δεν ειναι "αναγκη" να γνωριζουν μεταξυ τους οροθετικοτητα.

Ελλιπης πληροφοριση , λαθος αφισα καπου στο δρομο, καπου εκει πρεπει να κολλησε η συναντηση χτες.

Άβαταρ μέλους
rainbow

Δημοσίευση από rainbow » 19 Σεπ 2011, 13:36

Kostas έγραψε:O Αντρεας ειναι πραγματικα ενας ΚΟΥΚΛΟΣ ( ακομη περιμενω το μυστικο σου) , και γω αυτην την στιγμη πραγματικα πτωμααααα....Τα λεμε Athens,ι i hope 8)
Κωστάκη με αυτά που γράφεις....με παίρνουν τηλέφωνα... τη παρανόησαν την αιτία του "πτώματος" :wink: και ειμαι και σε σχέση :D :D :D :D :D

alexasaloniki

Δημοσίευση από alexasaloniki » 19 Σεπ 2011, 21:47

Παρακολούθησα για πρώτη φορά τη συνάντηση-εκδήλωση, και ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλους εσάς που δώσατε υπόσταση σε αυτήν την επαφή μεταξύ οροθετικών....στην πλούσια ενημέρωση... στην ζεστή ανθρώπινη επαφή που μας βγάζει από την απομόνωση μας. Να είστε όλοι καλά!

Kostas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kostas » 22 Σεπ 2011, 12:42

Αντρεαααααααααααααααααααααα . χαχαχαχαχαχαχαχα ντροπηηηηη μου

Απάντηση