ΕΓΩ ΚΑΙ Ο HIV ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Άβαταρ μέλους
rainbow

ΕΓΩ ΚΑΙ Ο HIV ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012

Δημοσίευση από rainbow » 21 Μαρ 2012, 13:54

Εικόνα

Θα συζητήσουμε για την έναρξη της αντριρετροϊκής αγωγής και την αλλαγή της αν χρειασθεί με γιατρό απο τη ΜΕΛ του ΑΧΕΠΑ

θα συζητησουμε για θέματα διατροφής και άσκησης

και θα παρουσιάσουμε το βιβλίο της ΘΕΤΙΚΗΣ ΦΩΝΗΣ , "Ζώντας με τον HIV"

ΙΑΠ

Δημοσίευση από ΙΑΠ » 27 Μαρ 2012, 13:10

Mια απο τις πιο σοβαρες και ενδιαφερουσες εκδηλωσεις της Θετικης Φωνης, γινεται ξανα στην πολη μας.Η ιδιομορφια της πολης, μια μοναδικη ΜΕΛ,χιλιαδες πια οι οροθετικοι ,γιατροι που δεν προλαβαινουν, ...τα γνωστα προβληματα...Η εκδηλωση ερχεται να συμβαλλει στην ενημερωση...
Ειμουν στο προηγουμενο εγω και ο hiv και βγηκα διπλα-επιτελους ενημερωμενος-
ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ

Ενδιαφερον το θεμα και αφορα ολους μας ,πιστευω...οποτε θα τα πουμε εκει.....

mannik07

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΦΩΝΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?

Δημοσίευση από mannik07 » 01 Απρ 2012, 16:14

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΘΕΤΙΚΗΣ ΦΩΝΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ? ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ? ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΝΕΡΓΩ ΜΕΛΟΣ.
[/b]

Άβαταρ μέλους
rainbow

Δημοσίευση από rainbow » 01 Απρ 2012, 19:27

Υπάρχει φίλε υπεύθυνος μίλα με τον ΙΑΠ να έρθετε σε επαφή.

hiv_chef

Δημοσίευση από hiv_chef » 03 Απρ 2012, 03:56

Θα βρίσκομαι τότε στην Θεσσαλονίκη, επιτρέπεται και σε εμάς απο την Αθήνα να βρεθούμε εκεί ???

makedonas

Δημοσίευση από makedonas » 03 Απρ 2012, 04:28

hiv_chef έγραψε:Θα βρίσκομαι τότε στην Θεσσαλονίκη, επιτρέπεται και σε εμάς απο την Αθήνα να βρεθούμε εκεί ???

Μονο αν.εισαι ΠΑΟΚ

ΙΑΠ

Δημοσίευση από ΙΑΠ » 03 Απρ 2012, 09:28

rainbow έγραψε:Υπάρχει φίλε υπεύθυνος μίλα με τον ΙΑΠ να έρθετε σε επαφή.
Καλημερα

Θα σου προτεινα φιλε μου να ερθεις στο ΠΑΡΚ στην εκδηλωση και να γνωριστουμε απο κοντα .Η εκδηλωση ειναι ανοιχτη σε καθε οροθετικο,μιας και ειναι μια απο τις πιο ενδιαφερουσες εκδηλωσεις για θεματα που μας αφορουν αμεσα.Αν αναλογιστει κανεις τον ελαχιστο χρονο που εχουμε στα εξωτερικα ιατρεια εδω στην Θεσσαλονικη , τοτε το θεμα γινεται επιτακτικη αναγκη...ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΒΡΕΘΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ....και θα χαρουμε ιδιαιτερα να τα πουμε απο κοντα...γι ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΝΕ ΟΕΙΣΜΕΝΟΙ ΟΤΙ ΜΑς ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ....Υπαρχουν τοσα προβληματα εδω στην πολη μας που σιγουρα δεν θα λυθουν με την καλη διαθεση ορισμενων...Εμεις ,η ομαδα της Θεσσαλονικης θα χαρουμε να σε δουμε απο κοντα το Σαβαττο και να πιουμε μαζι εναν καφε....

ΙΑΠ

Δημοσίευση από ΙΑΠ » 03 Απρ 2012, 09:30

hiv_chef έγραψε:Θα βρίσκομαι τότε στην Θεσσαλονίκη, επιτρέπεται και σε εμάς απο την Αθήνα να βρεθούμε εκεί ???
Εξαρταται απο ποσο Αθηναιος εισαι.....ε δεν σε κοβω για πολυ....αλλα αν το λαμβδα σου γινει παχυ ναι βρε....να σε καλοδεχτουμε......

hiv_chef

Δημοσίευση από hiv_chef » 03 Απρ 2012, 14:13

Αμα πάμε μετά να φάμε κάνα πίτα καλαμάκι... μέσα... :P :P :P :P

ΙΑΠ

Δημοσίευση από ΙΑΠ » 03 Απρ 2012, 14:29

Σημερα μελη της Θετικης Φωνης μοιρασαμε στα εξωτερικα ιατρεια φυλλαδια για την εκδηλωση του Σαβαττου...Η ανατποκριση θερμοτατη,....επιτελους χαμογελουσαμε ολοι στα εξωτερικα ιατρεια...Πολλοι μα δηλωσαν πως θα παραβρεθουν και εκδηλωσαν εντονο ενδιαφερον για γενικοτερη συμμετοχη...

Θα σας δουμε ολους στο Ξενοδοχειο Park Σαβαττο στις 18-22.....

ΙΑΠ

Δημοσίευση από ΙΑΠ » 03 Απρ 2012, 14:31

hiv_chef έγραψε:Αμα πάμε μετά να φάμε κάνα πίτα καλαμάκι... μέσα... :P :P :P :P
Το καλαμακι-το ξυλο να το φας εσυ...εγω θα φαω το σουβλακι με πιττα...δηλ το κρεας...
ΠΟΣΟ ΧΑΜΟΥΤΖΗΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ....ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΕΤΣΙ ΕΔΩ

Nikolas

Δημοσίευση από Nikolas » 03 Απρ 2012, 14:52

Συμφωνω με τον ΙΑΠ...καλαμακια εχετε εσεις στην Αθηνα chef...εμεις δεν εχουμε ουτε καλαμακια...ουτε καλαμια :D
Επισης να ενημερωσω τους Θεσσαλονικιους οτι στην ΜΚΟ PRAXIS,μπορουν να κανουν δωρεαν τεστ για ηπατιτιδα C.Περνει ενα 20λεπτο με δειγμα απο σαλιο(μας κανουν και στην μοναδα,αλλα μια φορα τον χρονο για τις ηπατιτιδες).
Ειναι ευγενεστατοι ,αλλα επειδη εχει πολυ κοσμο καλα ειναι να κλεινει καπιος ραντεβου πριν να παει.Το τηλ τους εινα 2310556145.Επισης για οποιον θελει συμπληρωνει και ενα ερωτηματαλογιο για δικια τουσ χρηση.Μπορεισ να το κανεις ανωνυμα η οχι.Εγω εδωσα τον κωδικο μοθ απο το ΑΧΕΠΑ.
Επισης καλο θαταν αν σας πουν να κανετε το τεστ για hiv,για οποιον εχει προβλημα να δηλωσει οτι ειναι οροθετικος να αρνηθει να το κανει η αλλιως απλως να πει να πει οτι ειναι οροθετικος και δεν εχει νοημα.
Η διευθυνση τους ειναι Αρκαδιουπολεως 1,αρχη Αγ.Δημητριου(απο οδ.Λαγκαδα) ο πρωτος δρομος αριστερα,διπλα στο καφενειο ΚΑΦΑΝΤΑΡΙ.

ΙΑΠ

Δημοσίευση από ΙΑΠ » 03 Απρ 2012, 15:08

Nikolas έγραψε:Συμφωνω με τον ΙΑΠ...καλαμακια εχετε εσεις στην Αθηνα chef...εμεις δεν εχουμε ουτε καλαμακια...ουτε καλαμια :D
Επισης να ενημερωσω τους Θεσσαλονικιους οτι στην ΜΚΟ PRAXIS,μπορουν να κανουν δωρεαν τεστ για ηπατιτιδα C.Περνει ενα 20λεπτο με δειγμα απο σαλιο(μας κανουν και στην μοναδα,αλλα μια φορα τον χρονο για τις ηπατιτιδες).
Ειναι ευγενεστατοι ,αλλα επειδη εχει πολυ κοσμο καλα ειναι να κλεινει καπιος ραντεβου πριν να παει.Το τηλ τους εινα 2310556145.Επισης για οποιον θελει συμπληρωνει και ενα ερωτηματαλογιο για δικια τουσ χρηση.Μπορεισ να το κανεις ανωνυμα η οχι.Εγω εδωσα τον κωδικο μοθ απο το ΑΧΕΠΑ.
Επισης καλο θαταν αν σας πουν να κανετε το τεστ για hiv,για οποιον εχει προβλημα να δηλωσει οτι ειναι οροθετικος να αρνηθει να το κανει η αλλιως απλως να πει να πει οτι ειναι οροθετικος και δεν εχει νοημα.
Η διευθυνση τους ειναι Αρκαδιουπολεως 1,αρχη Αγ.Δημητριου(απο οδ.Λαγκαδα) ο πρωτος δρομος αριστερα,διπλα στο καφενειο ΚΑΦΑΝΤΑΡΙ.
Σωστος Νικολα.....Καθε πληροφορια πολυτιμη...Κερναω το Σαβαττο στο ΡARK ...ΚΑΦΕ

hiv_chef

Δημοσίευση από hiv_chef » 03 Απρ 2012, 15:08

Θα σας απαντούσα περι κασεριών καλαμακίων και μπουγατσών αλλά έχω πλέον θέμα εκει πάνω και δεν λέω κουβέντα... :P :P :P :P

Nikolas

Δημοσίευση από Nikolas » 03 Απρ 2012, 15:51

Ευχαριστω ΙΑΠ,θαμαι εκει.
Οσο για σενα chef...ελπιζω να αντεχεις στα "τσιγλισματα" οπως λεγαμε στο χωριο μου τα πειραγματα του ενος προς τον αλλον..παντα ειναι καλοπροαιρετα..ακομη και αν καποια φορα μπορει ναναι τσουχτερα :lol:
Αλωστε μια χαρα παιδι εισαι , στην Αθηνα που σε γνωρισα(και μη παει ο νους κανενος σε τιποτα πονηρο :lol: )

Απάντηση