“ΕΓΩ ΚΑΙ Ο HIV΄΄ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 5 Οκτωβρίου 2013

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Nikolas

Re: “ΕΓΩ ΚΑΙ Ο HIV΄΄ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 5 Οκτωβρίου 2013

Δημοσίευση από Nikolas » 07 Οκτ 2013, 12:19

Δυστυχως και γω δεν μπορω να σας πω κατι..ειμουνα εκτος Θεσσαλονικης... :(. Και ειμαι ακομη... :)

Άβαταρ μέλους
nikos1967
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikos1967 » 08 Οκτ 2013, 11:34

rainbow έγραψε:Από το φόρουμ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ οπότε κάνω εμπάργκο και δεν σας λέω τίποτα :wink:

Το καλό είναι ότι η Θεσσαλονίκη μαζεύει κόσμο, κάθε φορά καινούργια άτομα έρχονται η οροθετικότητα δεν είναι πλέον πανούκλα.

Ανοιξε γραφείο η ΘΦ (έχει φωτογραφικό υλικό στην ομάδα της ΘΦ στο FB) και μαζί με δεκάδες εθελοντές που βοηθάνε απίστευτα σε πολλά επίπεδα έφυγε αυτή η μιζέρια που πλάκωνε το χώρο.
Δεν είναι σωστό αυτό Αντρέα
Υπάρχουν άνθρωποι που εκ των πραγμάτων δεν μπορούσαν να είναι εκεί

Ελα ρε Νίκο... :P

Τελικά από το φόρουμ ήταν ο Μιχάλης που ήρθε από άλλη πόλη, εγώ :roll:...
Στη συνάντηση αυτή της Θεσσαλονίκης αναλύσαμε (μας το ανέλυσε ο γιατρός της ΜΕΛ του ΑΧΕΠΑ κος Μεταλλίδης) το θέμα του ρόλου της θεραπείας στην πρόληψη.
Δηλαδή πως η επιτυχημένη θεραπεία σε έναν οροθετικό ρίχνει το ιικό φορτίο και κάνει την μεταδοτικότητα σχεδόν απίθανη. Αυτό όλο είναι ταυτόχρονα και πολύ καλός παράγοντας για την βελτίωση της ποιότητας ζωής ενός οροθετικού όσον αφορά τη σχέση του με έναν οροαρνητικό.

Άβαταρ μέλους
nikos1967
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikos1967 » 08 Οκτ 2013, 11:36

GeorgeGeorge έγραψε:Καλημερα. Με καθε σεβασμό, Ανδρέα, μεχρι ενα σημείο, ειναι η αλήθεια, πως εχει ξεπεραστεί η επικοινωνια της ασθένεια. Ακόμη ειναι αρκετα περιορισμένη. Καλα κρατεί. Κι ακόμη καλύτερα κρατεί το στίγμα, αν δε θελουμε να εθελοτυφλούμε.
Το στίγμα έχει μειωθεί μεταξύ οροθετικών και της gay κοινότητα στη κοινωνία γενικά καλά κρατεί
Άποψη μου βέβαια άλλοι τα βλέπουν διαφορετικά

Απάντηση