ΑΧΕΠΑ -ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εδώ αναρτούμε ανακοινώσεις-δράσεις-καταγγελίες αλλα και ενημερώσεις,που αφορούν τη Θεσσαλονίκη και τη Βόρεια Ελλάδα.

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Απάντηση
makedonas

Re: ΑΧΕΠΑ -ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από makedonas » 09 Σεπ 2018, 18:53

Καλησπερα
Ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος φιλος απο θεσσαλονικη που θα μπορουσε να παιρνει τα φαρμακα μου μαζι με τα δικα του απο το Αχεπα
λογω καποιον εξετασεων που πρεπει να γινουν στο εξωτερικο?
εαν υπαρχει καποιος παρακαλω ας στειλει προσωπικο μηνυμα
και παλι ευχαριστω
με φιλικους χαιρετισμους
Μακεδονας

Άβαταρ μέλους
aris_

Δημοσίευση από aris_ » 10 Σεπ 2018, 00:32

αν ειναι για προσωρινα καλυτερα να μιλησεις με τη γραμματεια. μπορουν να σε εξηπηρετησουν μεσω coorier.
Άρης
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο,
αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του.

boeing777

Δημοσίευση από boeing777 » 10 Σεπ 2018, 10:08

Φιλε μου υπαρχει η δυνατότητα αποστολης με κούριερ. Αυτο κανω κι εγω τόσα χρονια μιας και δεν ηταν δυνατή η μεταφορά μου σε αλλη μονάδα. Μπορει να ειναι είτε προσωρινό είτε μόνιμο.

Σε σχέση με το ΑΧΕΠΑ θα ηθελα να πω οτι σημερα που τηλεφώνησα για την ανανέωση της αγωγής μου, με ενημέρωσαν οτι μεχρι την Παρασκευή θα αποφασιστεί αν θα μείνει η γραμματεία μας εκει. Η υπάλληλος με ενημέρωσε επίσης οτι πιθανότατα να χρειαστεί και η δική μας συμμετοχή προκειμένου να παραμείνει εκει και να συνεχίσει να μας εξυπηρετεί. Δεν ξερω περισσότερα αλλα μήπως υπαρχει καποιος ο οποίος ξερει κατι παραπάνω για το θέμα;
You know my name, not my story...
You know what I've done but not what i've been through...

Nikolas

Δημοσίευση από Nikolas » 10 Σεπ 2018, 18:56

Μαλλον θα εχει να κανει με την αναδιαρθρωση του ΚΕΛΠΝΟ...και την ψηφιση του καινουργιου νομοσχεδιου που θα διεπει την λειτουργια του...και ολες οι γραμματεις, καθως και υπαλληλοι απο το κεντρο αναφορας ειναι υπαλληλοι του ΚΕΛΠΝΟ, το ιδιο και η Δεσποινα απο τους γιατρους.

boeing777

Δημοσίευση από boeing777 » 10 Σεπ 2018, 19:08

Nikolas έγραψε:
10 Σεπ 2018, 18:56
Μαλλον θα εχει να κανει με την αναδιαρθρωση του ΚΕΛΠΝΟ...και την ψηφιση του καινουργιου νομοσχεδιου που θα διεπει την λειτουργια του...και ολες οι γραμματεις, καθως και υπαλληλοι απο το κεντρο αναφορας ειναι υπαλληλοι του ΚΕΛΠΝΟ, το ιδιο και η Δεσποινα απο τους γιατρους.
Αρα δεν υπαρχει κατι ανησυχητικό απο οτι καταλαβαινω. Ισως αλλάξουν κάποια πραγματα στον τροπο που μεχρι τωρα εξυπηρετεί η γραμματεια αλλα δεν νομιζω να υπαρχει θέμα στέρησης της απο την Μελ
You know my name, not my story...
You know what I've done but not what i've been through...

Nikolas

Δημοσίευση από Nikolas » 10 Σεπ 2018, 23:13

Δεν ξερει κανεις τι θα γινει ακομη...αν μεινουν γραμματεις απο ΚΕΛΠΝΟ,ποσοι,ποιοι θα μεινουν στην μοναδα...κλπ... κλπ...Αν θα συνεχισει το ΚΕΛΠΝΟ να παρεχει ψυχολογικη υποστηριξη σε οροθετικους...ειναι πιο περιπλοκο το ολο θεμα νομιζω...

makedonas

Δημοσίευση από makedonas » 11 Σεπ 2018, 14:36

Σας ευχαριστω πολλη για τις πληροφοριες
Νασται καλα
Μακεδονας

Άβαταρ μέλους
hope-male

Δημοσίευση από hope-male » 26 Σεπ 2018, 20:54

κατά την επίσκεψη μου στο ΑΧΕΠΑ στην ΜΕΛ, μου έδωσαν αυτό το χαρτί (υπεύθυνη δήλωση), λέγοντας μου να το διαβάσω να το υπογράψω και να τους το δώσω, χωρίς καποια επεξήγηση.

Πάνω κάτω αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να δηλώσω αν συναινώ σχετικά με την διαχείριση των προσωπικών μου δεδομένων, άλλα μέσα σε μια γενικολογία, και επίσης αν δεν το υπογράψω τι γίνεται?
Υπάρχει κάποιος νομικός που να μπορεί να το ερμηνεύσει λίγο πιο εκλαϊκευμένα?

Εικόνα
Εικόνα

thessboy
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από thessboy » 28 Σεπ 2018, 22:59

Ό,τι κάνανε μέχρι τώρα απλά, στο έδωσαν και εγγράφως για να το υπογράψεις και να είναι εκείνοι εξασφαλισμένοι επίσης.

Άβαταρ μέλους
hope-male

Δημοσίευση από hope-male » 02 Οκτ 2018, 12:36

thessboy έγραψε:
28 Σεπ 2018, 22:59
Ό,τι κάνανε μέχρι τώρα απλά, στο έδωσαν και εγγράφως για να το υπογράψεις και να είναι εκείνοι εξασφαλισμένοι επίσης.
ευχαριστώ πολύ, να σαι καλά.

Άβαταρ μέλους
dimitris

Δημοσίευση από dimitris » 03 Οκτ 2018, 15:25

Καλησπερα παιδια, εχει κανει κανεις αιτηση για οικογενειακο γιατρο απο το συστημα υγειας ? Θα ηθελα να βρω καποιον που να εχει σχετικα καποιες γνωσεις ωστε να μην αναγκαζομαι να ψαχνω καθε φορα τον γιατρο μου στο ΑΧΕΠΑ η να περιμενω κανα δυο ωρες τις πεμπτες να με δει για 5 λεπτα μετα τα ραντεβου. Εχω βρει μια λιστα με ονοματα , αλλα αυτο σημαινει οτι θε πρεπει να καλεσω σε καθεναν τηλεφωνικα για να ρωτησω τις γνωσεις του με την ανοσολογια και τον HIV. Δυστυχως απο την ΜΕΛ οπως μου ειπαν δεν μπορουν να βοηθησουν.

Απάντηση