Υπάρχει καμία ευνοϊκή διάταξη για είσοδο σε ΑΕΙ;

Πληροφορίες για τις κοινωνικές παροχές που δικαιουνται οι οροθετικοί, διαδικασίες , δικαιολογητικά

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Απάντηση
Nikolas

Re: Υπάρχει καμία ευνοϊκή διάταξη για είσοδο σε ΑΕΙ;

Δημοσίευση από Nikolas » 17 Ιούλ 2018, 18:39

Απο οτι ξερω Αρη και 80 χρονων νασαι,αν εχεις τελειωσει το προβλεπομενο Γενικο η τεχνικο λυκειο, μπορεις να υποβαλεις τα χαρτια σου.
¨Η ακομη και να υποβαλεις υποψηφιοτητα για 2η σχολη ΑΕΙ,ΤΕΙ αν εχεις ηδη τελειωσει μια.

Άβαταρ μέλους
aris_

Δημοσίευση από aris_ » 17 Ιούλ 2018, 21:25

οχι φιλε δεν θελω... αρκετα με σπουδες και πτυχια...εχω μπολικα και δε μου χρειαζονται αλλα..
Ηθελα μονο να μαθω σε ποιους απευθυνεται το προγραμμα και υπαρχει τοσο ενδιαφερον?
Άρης
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο,
αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του.

Άβαταρ μέλους
karampouzouklis

Δημοσίευση από karampouzouklis » 18 Ιούλ 2018, 16:04

Παίδες εχει κανείς κανα νεο για το πως και αν θα ειδοποιηθουμε απτην 7μελη επιτροπη? θα μας ερθει καμια αποφαση για να δηλωσουμε μηχανογραφικο?

Nikolas

Δημοσίευση από Nikolas » 18 Ιούλ 2018, 20:35

Στην Θεσσαλονικη ηδη εχουν ερθει στους ενδιαφερομενους οι αποφασεις της επιτροπης με courier των ΕΛΤΑ.
Απο κει και περα θα βγει εγκυκλιος απο το υπουργειο παιδειας για την αιτηση-μηχανογραφικο και απαραιτητα δικαιολογητικα. Περισυ ειχε βγει στις 4 Αυγουστου και ειχε δωσει διορια απο 25 Αυγ εως και 4 Σεπτ για την ολη διαδικασια. Λογικα και φετος δεν θαχει καμια αξιοσημειωτη διαφορα η ολη διαδικασια. θα πρεπει να παρακολουθεις τις ανακοινωσεις του υπουργειου παιδειας.

Άβαταρ μέλους
karampouzouklis

Δημοσίευση από karampouzouklis » 19 Ιούλ 2018, 16:56

Ναι γιαυτο ρωταω, μηπως γνωριζει κανεις αν εχουν βγει αποφασεις και στην αθηνα.. υπαρχει καποιος που εχει ειδοποιηθεί ή ολοι είμαστε στην αναμονή ακόμα? οταν ειχα καταθεσει στο γεννηματά μου δωσανε εναν αριθμό πρωτοκολλου και μου ειπαν οτι σε μια βδομαδα θα με ειδοποιησουν είτε τηλεφωνικα είτε με mail.. εχουν περασει 3 βδομαδες κοντα αλλα τίποτα ακόμα

Nikolas

Δημοσίευση από Nikolas » 30 Αύγ 2018, 14:51

Βγηκε η εγκυκλιος για την υποβολη μηχανογραφικου δελτιου για εισαγωγη στα ΑΕΙ-ΤΕΙ,η αναρτηση στο site του υπουργειου παιδειας.

Απάντηση