Υποβολή ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που πάσχουν από σοβαρ

Πληροφορίες για τις κοινωνικές παροχές που δικαιουνται οι οροθετικοί, διαδικασίες , δικαιολογητικά

Συντονιστές: rainbow, nikos1967, bear

Nikolas

Re: Υποβολή ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που πάσχουν από σ

Δημοσίευση από Nikolas » 02 Σεπ 2018, 21:30

Αν καποιος κανει αυριο την ολη διαδικασια δηλωσης μηχανογραφικου μεσω ιντερνετ, ας ενημερωσει παρακαλω αν μετα την οριστικη ηλεκτρονικη υποβολη πρεπει αμεσσα να κανει την εκτυπωση ή υπαρχει η δυνατοτητα να τα αποθηκευσει σε στικακι και να κανει απο αλλου την εκτυπωση (για την περιπτωση που καποιος δεν εχει εκτυπωτη στο σπιτι του ).

Άβαταρ μέλους
karampouzouklis

Re: Υποβολή ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που πάσχουν από σ

Δημοσίευση από karampouzouklis » 03 Σεπ 2018, 17:07

Nikolas έγραψε:
02 Σεπ 2018, 21:30
Αν καποιος κανει αυριο την ολη διαδικασια δηλωσης μηχανογραφικου μεσω ιντερνετ, ας ενημερωσει παρακαλω αν μετα την οριστικη ηλεκτρονικη υποβολη πρεπει αμεσσα να κανει την εκτυπωση ή υπαρχει η δυνατοτητα να τα αποθηκευσει σε στικακι και να κανει απο αλλου την εκτυπωση (για την περιπτωση που καποιος δεν εχει εκτυπωτη στο σπιτι του ).
Μην κανεις οριστικοποιηση αν δεν εχεις εκτυπωτη.. συμπληρωσε το μηχανογραφικο, πάτα προσωρινη αποθηκευση και οταν πας καπου με εκτυπωτη ξανα μπες στο συστημα και τοτε πατα οριστικη υποβολη και εκτυπωση

Άβαταρ μέλους
karampouzouklis

Δημοσίευση από karampouzouklis » 03 Σεπ 2018, 17:11

εμενα αλλη ειναι η απορια μου νικολα.. ολες και ολες αυτες ειναι οι σχολες που μπορουμε να δηλωσουμε αθηνα?

Nikolas

Δημοσίευση από Nikolas » 03 Σεπ 2018, 23:44

Ευχαριστω φιλε μου.
Αν παντως δεν κανει προσωρινη αποθηκευση οταν μπαινετε με chrome,δοκιμαστε με Mozila.
Επισης, δηλωνοντας την 2η κατηγορια απολυτηριου πτυχια ΤΕΛ και τετοια...δεν βγαζει ΤΕΙ Αθηνων? (ή εγω ρωταω χαζα πραγματα...? :) )

Άβαταρ μέλους
karampouzouklis

Δημοσίευση από karampouzouklis » 04 Σεπ 2018, 05:52

εγω απο chrome μπηκα.. εκανα προσωρινη αποθηκευση και μετα πηγα σε ιντερνετ καφε πατησα οριστικοποιηση και εκτυπωση και του μηχανογραφικου και της υπευθυνης δηλωσης.. για το τι σχολες βγαζει απο τεχνικες σχολες δεν ξερω να σου απαντησω.. εγω ημουν στην πρωτη κατηγορια απο γενικο λυκειο

Nikolas

Δημοσίευση από Nikolas » 17 Οκτ 2018, 11:21

Βγηκαν τα αποτελεσματα δια εισαγωγη σε ΑΕΙ-ΤΕΙ με το 5%

Άβαταρ μέλους
nikos1967
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikos1967 » 19 Οκτ 2018, 16:04

Απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή των εισαγομένων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση με την ειδική κατηγορία ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 35 του Ν. 3794/2009 (Φ.Ε.Κ. 156/τ.Α΄) όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019.
https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A928%CE ... nline=true

Απάντηση